Antonín Raymond 2. díl

Česká televize
Zdroj:
on-line
"Žasnoucí architekt David Vávra na japonských ostrovech pokračuje v pátrání po díle mimořádné umělecké osobnosti a jeho neméně talentované manželky Noémi. V tomto díle se opět setkáme s Antonínem Raymondem (1888–1976) Zakázku na návrh univerzitního kampusu získal Antonín Raymond v roce 1961 a nepochybně jde o jeden z největších projektů, který během svého života realizoval. Na hlavní severo-jižní osu kampusu umístil 8 budov tak, aby souzněly s okolní zvlněnou kopcovitou krajinou. Jednotlivé budovy jsou provázány krytými spojkami, jež mnohdy zachází až na hranice možností materiálu. Antonín Raymond zde pracoval s železobetonovými skelety, pohledovým betonem a modulem 6×6, vycházejícím z ideální velikosti profesorského kabinetu. "
Antonín Raymond 2. díl - obal média
Architekt: