Baráky jsou vážná věc

Česká televize
Zdroj:
on-line
Jak má vypadat škola pro architekty? Nová budova ČVUT v Praze od Aleny Šrámkové. Nový cyklus České televize. I v architektuře existují umělecké počiny vedle „showbusinesového“ balastu. I architektura se může vyjadřovat k politické situaci a vychovávat své uživatele. Nevěříte? Neumíte najít v tenké fasádě odkaz k pokryteckému komunistickému režimu a nechápete, jak může skoro hrubá stavba bez „vydesignovaných“ detailů podněcovat fantazii a vzbuzovat pokoru? První dáma české architektury, profesorka Alena Šrámková, poskytuje v dokumentu Radima Procházky klíč k interpretaci vlastních neprvoplánových realizací. Tvrdí: „Baráky jsou vážná věc, ale zase se z nich nemusíme po…“ Jeden mladý uživatel její nové školní budovy zase tvrdí, že se tou stavbou studentům mstí.
Baráky jsou vážná věc - obal média
Architekt:
Alena Šrámková
ikona, novostavby, prostor, veřejný prostor
současnost
seriál