Bauhaus - model a mýtus

Rainer Ackermann
Distribuce:
absolut MEDIEN (Německo)
Film představuje obraz této jedinečné instituce uměleckého modernismu od revolučního zrodu po první světové válce až k rozpuštění. Dokumentuje emigrace, profesionální rozvoj nebo zapletení některých umělců v nacistickém Německu. Jsou to bývalý studenti Bauhaus, a to jak muži tak ženy, kteří nám vypráví většinu příběhů. Šanci promluvit ale mají i sami jejich učitelé sami a to prostřednictvím archivních materiálů. Tento kritický popis uměleckých a politických cílů Bauhausu je možná nejkomplexnějším zobrazením ve filmu. Poskytuje náhled na podstatu principů Bauhausu, konflikty, které vedly k přemístění Bauhausu z Výmaru do Dessau, rozpuštění školy během nacistického období, stavební činnost v mladém izraelského státu a vznik Nového Bauhausu v USA.
Bauhaus - model a mýtus - obal média
ikona, památky