Liberec - Základní umělecká škola

Česká republika, 2001, 15 min
V. Hájek
Česká televize Agentura DaDa
Základní umělecká škola v Liberci je jedním z mála příkladů, kde byla vlastní architektura stavby říkajíc "na míru ušita" zdejšímu dění /výtvarná činnost, divadlo, klavírní a taneční škola, teorie atd./ Proto v pořadu vystupují, na rozdíl od jiných dílů tohoto cyklu, i lidé, kteří svou činností obsahově naplňují poslání školy a tím i významově dotvářejí její vlastní funkci, podobu i smysl. Není také obvyklé, a také není znám jediný případ, aby monofunkční školy obsahovaly ještě jinou náplň, než pro kterou jsou určeny. Díky šťastnému rozhodnutí investora je Základní umělecká škola v Liberci výjimkou. Ve volných přízemních prostorách byla totiž zřízena obchodní síť vhodně doplňující její poslání.
Liberec - Základní umělecká škola - obal média
novostavby, prostor, veřejný prostor