Profil - Jan Kaplický

Česká televize, Simply Cinema
Distribuce:
Bontonfilm
Filmová producentka Eliška Fuchsová a režisér Jakub Wagner natočili v koprodukci s Českou televizí a firmou Sipral dokumentární film Profil, který je portrétem architekta Jana Kaplického. Jan Kaplický patří k nejproslulejším architektům českého původu, kteří žijí a pracují v cizině. V Praze vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, v roce 1968 odešel do Velké Británie. Spolupracoval se světově proslulými architekty, například s Renzem Pianem, Richardem Rogersem a Normanem Fosterem. V roce 1978 založil vlastní kancelář Future Systems, o deset let později se jeho profesionální partnerkou stala Amanda Levete. V průběhu 80. let společně rozvíjeli vizi možné budoucí architektury a stali se jedinou britskou společností, která pracovala pro NASA. Jedinečná zkušenost a práce pro kosmický výzkum a znalosti materiálu i technologií ovlivňují praxi Future Systems dodnes.
Profil - Jan Kaplický - obal média
Architekt: